בחירת מרבד מתאים


18 במרץ 2012 ע"י

אז איך בוחרים מרבד דשא?

קיימים פרמטרים רבים לבחירת המרבד הנכון. הכרות עמם תוכל לעזור לכם לבחור את הדשא המתאים ביותר עבורכם.

צפיפות גבוהה בסיבים תשמור על מבנהו ומראהו היפה לאורך הזמן. מטבע הדברים, ככל שהפעילות המתבצעת שוחקת יותר את המשטח (מגרשי ספורט ומשחק) כך יהיה מרקם הדשא הסינטטי צפוף וחזק יותר. את הצפיפות נוכל לראות אם נהפוך את המרבד. צפיפות נמדדת לפי מספר התפרים בכל מ"ר. היא נעה בין 155-200 תפרים למ"ר.. בהשוואה בין מרבדים, ככל שמספר התפרים גבוה יותר, כך יחשב צפוף יותר.

כמות הסיבים ומשקל המרבד משפיעה על האיכות. ככל שכמות הסיבים גדולה יותר, כך הדשא יהיה איכותי יותר. אינדיקציה לבדיקת האיכות היא שקילת מרבד הדשא. מרבד כבד יותר, מכיל כמות סיבים גדולה יותר ולכן מעיד על איכות גבוהה יותר. מרבד טוב צריך לשקול בין שניים לשלושה ק"ג למ"ר. עוד אינדיקציה לבדיקת כמות הסיבים היא הרווח בין התפרים –  ככל שהרווח בין התפרים קטן יותר, כך הרווח האופטימלי בין תפרים הוא כס"מ אחד.

עובי הסיב גם הוא פקטור חשוב. סיב עבה יותר, נחשב עמיד יותר

גובה הסיב – יש שיעדיפו סיבים ארוכים ו'מבולגנים', שיראו טבעיים יותר, ויש שיעדיפו מרבד הבנוי מסיבים קצוצים וסדורים, שישוו לו מראה דשא מכוסח.

פתחי ניקוז – יש לוודא שיש תשתית ניקוז תקינה. המרבד צריך להכיל חורי ניקוז. יש להקפיד על התקנה בשיפוע קל. (בד"כ אחוז וחצי) כדי לזרז את הניקוז.

נוגדני UV – חשוב לבדוק עם היצרן האם יש נוגדני UV בתוך הסיבים ולא מעליהם. אם הנוגדנים נמצאים בתוך הסיבים ולא מרוססים באופן חיצוני, יהיה הדשא עמיד יותר וישמור על מראהו וצבעו.

אחריות יבואן –  חשוב להקפיד לקבל אחריות יבואני דשא סינטטי לטווח ארוך ולא להתפשר רק בגלל מחיר נמוך. משטח איכותי יאריך ימים. כדאי לקבל המלצות על החברה שממנה קונים על מנת לוודא שהיא עומדת בסטנדרטים גבוהים של שירות ואמינות. רצוי לרכוש מחברה אחריות ל- 5 שנים לפחות. האחריות היא למצב שבו המרבד יקרע, יתפורר או יאבד מצבעו באופן משמעותי. חשוב לשים לב, האם החברה מתנה את האחריות בהתקנה מטעמה. במצב כזה, אם תחליטו לחסוך עלויות ולהתקין באופן עצמאי, תוכל החברה לטעון, שהנזק נגרם מהתקנה לא נאותה, ולפיכך לא תקבלו אחריות.

גוון– קיים מגוון בצבעי הדשא הסינטטי, ובחירת הגוון נתונה לטעם אישי. יש שיעדיפו צבע ירוק בוהק, ויש שיעדיפו צבע ירקרק בגוון יותר טבעי.

קיימים היום מרבדים עם מספר גוונים. שילוב של שלושה גווני ירוק וגוון אחד צהבהב.

רוצים מרבד בצבעי אדום? צהוב? גם זה אפשרי. חלק מהיבואנים מחזיקים במרבדים צבעוניים.

 

גינה על הגג זה לא בשמיים

 

רב נוי
חזית חמישית – גינה אמיתית
תשתית חכמה לגינון על מבנים
http://www.rov-noy.co.il/

שם מלא*

טלפון*

עיר*

האימייל שלך

שטח במ"ר

סוג השירות

הערות