דשא סינטטי יתרונות


1 במרץ 2016 ע"י

חשוב להבין כי דשא סינטטי, על שלל יתרונותיו, כולל הסוג המובחר ביותר, הוא בסופו של דבר שטיח ולכן יש להתייחס אליו בהתאם.

מרבד דשא סינטטי אומנם אינו שטיח רגיל כי השימוש אשר נעשה בו שונה לחלוטין משימוש של שטיח רגיל ויהיה יפה או טוב ככל שיהיה.

שטיחים רגילים מקומם בתוך מבנים (לרוב) ואינם באים כחלופה למשהו אחר אלא בנוסף, לעומת מרבדי דשא סינטטי שהינם חלופה יצירתית ואיכותית לטבע.

בניגוד לשטיחים המונחים על רצפת סלון, חדש שינה, מזדרון או משרד, מרבדי הדשא הסינטטי מונחים בחצר הבית ומהווים מדשאה רגילה כשלמעשה המדשאה היא שטיח.

כמו כל שטיח, יש לנקות את הדשא הסינתטי מפעם לפעם על- מנת לשמור עליו נקי.

בנוסף לניקיון משטח הדשא הסינטטי יש להברישו אחת לשבועיים – שלושה בכדי לשמור על מראהו כדשא טבעי, וכן בכדי לשמר את סיבי המשטח מהתעקמות ואובדן צורתן המקורית. כדי שמרבד הדשא הסינטטי יישאר כפי שהותקן, יש צורך בהברשה מקצועית.

שטיחים מכל סוג שהוא צוברים אבק ולכלוך, לכלוך המגיע מסוליות נעליים וכן לכלוך המגיע מהסביבה ע"י רוח או בע"ח.

דשא סינטטי, העשוי מתרכובת של פוליטאטילן ופוליפרופילן, הינו חומר חביב במיוחד על מעצבי פנים ואדריכלים.

מאיפה הכל התחיל

בראשית שנות ה-90, עת הגיעו מרבדי הדשא הסינטטי הראשונים לישראל, התקנתו של דשא מלאכותי התבצעה בעיקר במתמחים ציבוריים כגון בתי ספר ומגרשי ספורט. כיום, כעשרים שנה מאוחר יותר, דשא סינטטי הינו חומר גלם המפאר בתי עסק ובתים פרטיים בצורות שונות. כמו כן, ניתן לראות מרבדי דשא סינטטי גם על גבי פסלים, גדרות ואף בתוך חלונות ראווה. דשא סינטטי מאפשר לאנשים פרטיים לבחור בדרכי עיצוב חדשניות כיד הדמיון הטובה.

אפשרויות העיצוב באמצעות משטחי דשא סינטטי הינן למעשה חלון הזדמנויות רחב היקף. לדוגמא, ניתן לעצב דשא סינטטי בגינה תוך שהשביל המוביל אל הבית יהיה אף הוא מרוצף בדשא מלאכותי. כמו כן, דשא סינטטי יכול לטפס גם על גבי קירות ואף להיות מותקן על גבי מדרגות. מבחינת חדרים פנימיים, דשא סינטטי מומלץ בעיקר בחדרים בהם שוהים ילדים קטנים. השובבים הצעירים נהנים ממשטח הדשא הסינטטי תוך שהמרבד הנעים שומר על גופם ואיננו גורם להם להתגרד או לפתח אלרגיות שונות. מזיקים וחרקים אינם נמשכים לדשא סינטטי שכן מדובר במוצר המורכב כולו מחומרים מלאכותיים. בתים פרטיים בעלי גינות רחבות וגדולות יכולים ליצור עבור ילדיהם מגרש משחקים קטן ואין כל חשיבות לאיכות האדמה תחת הדשא. דשא סינטטי איננו צורך מינראליים מהקרקע ואין הוא מושפע משינויי מזג האוויר.

דשא סינטטי טומן בחובו גם יתרונות סביבתיים כגון חיסכון במים או בחומרי הדברה המסכנים את הילדים והסביבה. מרבדי דשא סינטטי אינם עוד תחליף לדשא טבעי, מדובר במוצר העומד בזכות עצמו ומשמש בתי עסק ובתים פרטיים בכל רחבי הארץ.

לסיכום, דגמי הדשא הסינטטי משווקים כיום על ידי החברות המובילות תוך קבלת אחריות מלאה על המוצר למשך כחמש עד שבע שנים. דשא סינטטי הפך בשנים האחרונות לחומר גלם יוקרתי ותכונותיו הידידותיות מאפשרות את התקנתו במקומות רבים ומגוונים. מעצבי פנים ואדריכלי נוף ישמחו לעבוד עם הדשא הסינטטי שכן צורתו ואיכותו נשמרות במשך זמן רב. מדובר למעשה בהזדמנות אמיתית ליהנות מדשא ירוק ורענן מחד, ושקט כלכלי ותחזוקתי לתקופה ארוכה מאידך.

 

 

שם מלא*

טלפון*

עיר*

האימייל שלך

שטח במ"ר

סוג השירות

הערות