טיפים נכונים לקראת קניית כלי גינון


29 בנובמבר 2016 ע"י

טיפים לרכישת כלי גינון

גינון הוא תחביב נפלא. באמצעותו אפשר להתחבר לטבע מצד אחד ולנפש מצד שני, לעסוק בפעילות שמתאפיינת ברוגע ונחת רוח, ובסופו של דבר ליהנות מן התוצאה: גינה יפה וירוקה, עצים שניתן לאכול את פירותיהם, ערוגות ירקות ואפילו אדניות עם צמחי תבלין ונוי.

אלא שיחד עם תחביב הגינון מגיעה גם אחריות מסוימת, שכן כל גינה, גם אם זו רק אדנית קטנה על אדן חלון המטבח, דורשת טיפול יומיומי והשקעה. לכן, לפני שמתחילים לעסוק בטיפול בצמחים, עליכם להצטייד בכלים מתאימים וללמוד כיצד משתמשים בהם. להלן מספר טיפים לקראת קניה של כלי גינון:

חשמלי או ידני?

ניתן לחלק את כלי הגינון לשני חלקים: כלי גינון ידניים, כגון את, מעדר, מגרפה, מריצה ומזמרה; וכלי גינון חשמליים, בהם מכסחת דשא, מגזמה חשמלית, מפוח עלים נטען, מסור שרשרת וכדומה.

באופן כללי ניתן לומר שכלי הגינון החשמליים יודעים לעשות את כל מה שכלי הגינון הידניים עושים, אבל באופן נוח יותר וידידותי למשתמש. חשבו למשל על ההבדל בין צינור השקיה לבין מערכת ממטרות אוטומטית, או מסור ידני לעומת מסור שרשרת חשמלי.

ההבדל בין שני הסוגים הוא בהשקעה הכספית הנדרשת, שכן כלי גינון חשמליים עולים מעט יותר מאשר ידניים, ובהמשך גם מצריכים שקע חשמל זמין והוצאות נלוות זעומות בגלל החשמל.

כלומר, אם ברצונכם לחסוך מעט כסף ואתם מוכנים לעבוד מעט יותר קשה, כלי הגינון הידניים הם התשובה. אם אין לכם בעיה להשקיע מעט יותר כסף בגינה תמורת עבודת גינון נוחה יותר, לכו על החשמליים.

התאמה לגינה

הכלים הנדרשים לכם תלויים בגודלה של הגינה ובסגנון העיצוב שלה. לדוגמה, אם יש לכם בסך הכל ערוגת ירקות קטנה, לא תזדקקו לאת חפירה או למזמרה. באופן דומה, אם יש לכם חצר רחבת ידיים ובה דשא סינטטי ולא טבעי, לא תזדקקו למכסחת דשא חשמלית אלא למגרפה עם שיניים קפיציות או לשואב אבק על מנת לסלק עלים, אבק או לכלוך.

שיקול המחיר

המבחר הקיים הוא רחב, וכך גם טווחי המחירים. גם בתוך כל קטגוריה של כלים יש כאלה המוצעים לרכישה במחיר זול מאוד ויש כאלה שעבורם תצטרכו להיפרד מסכומי כסף גדולים. אז איך בוחרים את רמת המחיר המתאימה?

פשוט מאוד: מתייחסים לאיכות של כלי הגינון ולא למחירם. יש כלים שמחירם הגבוה הוא בזבוז של כסף בשל העובדה שניתן לעשות את אותה עבודה, באותה יעילות, בעזרת כלים זולים יותר; ולעומת זאת יש כלים זולים שעלולים פשוט להתפרק לאחר השימוש הראשון או השני, מה שיחייב אתכם לרכוש כלי גינון חדשים בתדירות גבוהה. לכן מומלץ ללכת על אמצע טווח המחירים, ולבחור על פי האיכות והצורך שלכם.

לסיכום,

גינון הוא תחביב נפלא, ועם מעט מחשבה מקדימה והשקעה כספית נכונה תוכלו ליצור לעצמכם את גינת חלומותיכם. בהצלחה!

שם מלא*

טלפון*

עיר*

האימייל שלך

שטח במ"ר

סוג השירות

הערות